Rozrywka

Wszyscy przyjedni powinni wiedzieć że w stanie Illinois palenie tytoniu jest zabronione we wszystkich miejscach publicznych. Mimo to, na pewno znajdziecie tu miejsca, które przypomną wam znane miejsca z Polski, takie jak: Piwnica pod Baranami, Warszawska Klubokawiarnia czy Akwarium i w wyśmienity sposób spędzicie tu swój wolny czas.

Polonijna scena muzyczna oferuje niesamowitą ilość imprez w Chicago. Do najważniejszych zaliczają się: Krakowskie Zaduszki Jazzowe, festiwal Poland on the Pier, Festiwal Filmu Polskiego oraz koncerty organizowane przez Fundację Kultury Europejskiej.

Fundacja Kultury Europejskiej to agencja artystyczna Waltera Kotaby. Sprowadza ona do miasta największe gwiazdy polskiej muzyki popularnej oraz filmu i teatru. Towarzystwo Przyjaciół Krakowa oferuje koncerty czołówki polskiej sceny jazzowej i alternatywnej. Krakowskie Zaduszki Jazzowe to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarium imprez Chicago i wysoko oceniana jest przez krytyków, np. Chicago Tribune.

Chicagowska Polonia to również szereg bali, imprez okolicznościowych honorujących Polskie święta, a także imprez charytatywnych i akademickich.

Od supernowoczesnych dyskotek jak Martini Club, przez renomowane kluby muzyczne jak Cafe Lura, do alternatywnego teatru, sztuki performance, malarstwa i filmu, Chicago to światowe centrum polonii.